יעל שדר אירידיולוגיה ודמיון מודרך

ניוזלטר 17- התמודדות עם שינויים והתחלות חדשות

בימים אלו הגיעה חופשת הקיץ לסיומה, ההורים והילדים מתארגנים לחזור למסגרת העבודה והלימודים, סטודנטים מתחילים את שנת הלימודים החדשה – שינויים והתחלות חדשות קורות.
התחלות חדשות יכולות להיחוות כחוויה טובה, שצופנת בחובה מגוון של אפשרויות לצמוח, להתפתח, לשכלל את היכולות האישיות, להתקדם בעבודה/בלימודים ובכלל, אך רצוי להיערך
בהתאם, היות ולאנשים רבים, התחלה חדשה מלווה בחרדות שונות, לדוגמא:
ילד שעובר מחטיבת ביניים לתיכון או לבי"ס חדש בעקבות מעבר דירה, יכול לפתח פחדים כיצד יתמודד מבחינה חברתית? יבנה מחדש את מערכות היחסים עם הילדים החדשים? איך יתמודד מבחינת החומר הלימודי? ועוד חששות שלעיתים עלולות להגיע לרמת חרדות.

כך גם אצל חלק מהמבוגרים, שמתמודדים עם מעבר לתפקיד חדש, מקום עבודה אחר, מקום לימודים חדש ועוד. גם כאן עלולות לצוץ פחדים וחרדות.


במידה ולא מתכוננים בהתאם לקראת ההתחלה החדשה, החרדות עלולות לגבור ולהפוך לנדודי שינה, התבודדות בבית הספר, התכנסות פנימה והמחשבות השליליות הופכות לנבואה שמגשימה את עצמה ובמקום שההתחלה החדשה תתפתח להצלחה- היא הופכת לסיוט או הרגשת כשלון.

על כן, אם אתם הורים לילדים שמתחילים מסגרת חדשה בימים אלו, דאגו השבוע לשוחח עם ילדכם בשיחה אישית ורגועה ולשאול אותם איך הם מדמיינים את היום הראשון בביה"ס?
מה החלום שלהם השנה במסגרת הלימודים או מבחינה חברתית – שאותו הם רוצים להגשים?
איזו מטרה הם היו רוצים להשיג השנה עבור עצמם? – לדוגמא: להגדיל את מס' החברים, לפתח חברות אמיתית וכנה לפחות עם ילד/ילדה בכיתתם, לשפר את הציונים במקצוע מסויים.
בשיחה עימם, מעבר לתשובות שהם יענו, שימו לב לשפת הגוף שלהם, האם היא משדרת שמחה והתלהבות בהקשר להתחלה החדשה או סגירות/חשש ושאלו אותם שאלות בהתאם.
במידה ואתם מזהים קושי, חששות, דימוי עצמי נמוך ועוד סימנים המסמלים שההתחלה החדשה מהווה איום עבורם, במקום מקור לצמיחה או סקרנות – דאגו לחזק אותם, לשתף אותם בחוויה טובה שלכם מהתחלה חדשה, אימרו להם מה התכונות החזקות שאתם רואים בהם, שבזכותם הם יכולים להצליח.
כך גם, הסטודנטים או המבוגרים מבינכם שעומדים כרגע בפני התחלה חדשה-אתם מוזמנים לשאול את עצמכם את אותן שאלות שהזכרתי לעיל ולבחון מה אתם חשים בקשר להתחלה החדשה.

בנוסף או במקביל, ישנן דרכים נוספות להיעזר בהן כדי להתמודד ולהתחזק, אחת מהן טיפול/אימון בעזרת שיטת NLP ודמיון מודרך.
הטכניקות של השיטה עוזרות לאדם לשנות את דפוסי החשיבה שלו, לאחר "שמנקים" בעזרתן את הרגשות הלא חיוביים שבתת המודע, שנוצרו כתוצאה מחוויה טראומתית או לא נעימה מהתחלה חדשה ובנוסף ישנן טכניקות שמחזקות את המשאבים הפנימיים: ביטחון עצמי, דימוי עצמי, אמונה עצמית ועוד.

היות והשיטה עוקפת הגיון ופועלת דרך תת-המודע, הרי שבמספר מפגשים מגיעים לתוצאות נפלאות, מתחזקים ויוצאים לדרך עם ארגז כלים יישומי לחיים.

אני מזמינה אותכם להיכנס לאתר שלי ולקרוא עוד על השיטה ועל לקוחות מרוצים שעברו שינויים, בכתובת www.yaelshadar.com

מי שמעוניין לתאם פגישה עימי מוזמן ליצור קשר בטלפון 050-5696977
ומאחלת לכולם התחלה חדשה מצמיחה!!

פריחה 2
 

להתראות
יעל שדר
טלפון 050-5696977